„NEJEN“ MOUDRÁ STRAVA OD SOVY

ANEB JAK SNADNO ZHUBNOUT A VYZDRAVĚT

(pouze textová část knihy bez ilustrací s popisky)

Dobrýýý déén.


Pojďte, prosím, dál, nebojte se, nestyďte se. Ne nemáme uzavřenou společnost. Ten stůl máme připraven ne jako slavnostní tabuli, ten je určen pro vás, pro všechny slušné lidi, kteří se nebojí spolu navzájem komunikovat a nemají problém sedět vedle cizího člověka.

Tak těmito slovy vítáme naše nové zákazníky, kteří si všimli, že naše původní restaurace pod názvem R & E Gallery bar po patnácti letech zcela změnila jak své logo, tak i sortiment se zaměřením na zdravou výživu. Změna to byla zásadní. Čtyři měsíce jsme bourali, přestavovali, natírali a vymýšleli zbrusu nový kabát pro další díl našeho podnikání.

Z gastronomického hlediska nezůstal kámen na kameni. Z jídelníčku jsme vyhodili veškeré maso, kávy obsahující kofein, alkohol, cigarety, různé slazené nápoje, jídla smažená, fritovaná, pečená. Jednodušeji řečeno - vyjmuli jsme z naší stravy veškeré živočišné tuky a rafinované cukry. (Až na několik tzv. přechodníků.) A co nás k tomu vedlo? Proč jsme vybočili z kolejí normálních lidí? I tato otázka na první pohled složitá, je ve skutečnosti naprosto banální. Po patnácti letech stereotypního podnikání, kdy jsme v práci pobývali od pondělí do pátku celodenně, jsme zjistili, že jsme se silami v koncích. Vzhledem k tomu, že ekonomika místního regionu není vůbec silná (téměř dvacetiprocentní nezaměstnanost), jsme se rozhodli prorazit s něčím novým, co by nás zároveň motivovalo i myšlenkově. Nápad se zdravou výživou se zrodil prostě najednou v manželčině hlavě, a díky tomu, že já jsem měl od nápadu k realizaci vždy blízko, začala vlastní přestavba restaurace.

Zkrácením barového pultu na polovinu, výměnou všech starých stolů za jeden jediný společný (formou slavnostní tabule pro dvaadvacet osob), veškerým vymetením a vydensifikováním všech různých zákoutí znečištěných jak kouřem z cigaret, tak i olejovým nánosem z kuchyňských výparů, započala vlastní realizace. Celý interiér, který byl v původní barvě bílé v kombinaci s tmavě hnědými

Kompletní tištěnou knihu můžete zakoupit na prodejních místech nebo poštou po objednání na některém z kontaktů.
Obsah knihy podléhá autorským právům dle zákona. Kopírování, publikace a citace se souhlasem autora,
který Vám tímto uděluji, pokud toto nebude prováděno za účelem zisku. Eduard Sova
>> tyto stránky spravuje Pavel Guňka (kontakt) <<